Jak samemu ozdobić różowy pokój dziewczynki?

Ulubionym kolorem zdecydowanej większości dziewczynek jest różowy. Dlatego króluje on bezapelacyjnie w dekorowaniu pokoi małych księżniczek. Może być przewodnią barwą ścian ( jak w naszej propozycji ) lub dodatków.
Centralnym punktem pokoju zawsze jest łóżko. W tym wypadku najlepiej gdy jest jak z bajki, czyli z baldachimem. Idealnym dodatkiem do niego będą mięciutkie poduszki w poszewkach wykonanych ze swetra. Potrzebować będziesz dużego swetra, poduszki, nożyczek, igły, nitki, maszyny do szycia, metra oraz szpilek. Na początek odwróć sweter na lewą stronę i rozłóż płasko. Połóż poduszkę wzdłuż jednego z szyć ( pod rękawem ) swetra. Metrem odmierz wokoło na swetrze wymiary poduszki dodając dodatkowe centymetry na szycie. Następnie wzdłuż zaznaczonych linii wytnij kwadrat na poduszkę. Zszyj na maszynie dwa boki swetra ( jeden jest już gotowy jako bok swetra ). Jeden pozostaw nie zszyty do końca. Odwróć sweter na drugą stronę i włóż do środka poduszkę. Niezszyte krawędzie zagnij do środka i zaszyj ręcznie igłą i nitką. Gotowe!

Dla małej księżniczki bardzo ważny jest także strój. A ten jak wiadomo wisi na wieszaku. Proponujemy więc jak wykonać go, aby był pasował do całości wystroju. Przygotuj drewniany nie pomalowany wieszak w dziecięcym rozmiarze, różową farbkę akrylową, fioletową farbkę akrylową, motyw z serwetki do dekoracji, klej do decoupage, lakier do decoupage, gruby i cienki pędzel.
Po pierwsze dokładnie pomaluj wieszak różową farbką, stosując kilka jej warstw. Z papierowej serwetki wytnij dekoracyjny motyw ( np. bratek ). Za pomocą kleju przyklej go do wieszaka. Za pomocą cienkiego pędzelka na obrzeżach wieszaka narysuj szlaczek. Poczekaj aż farba wyschnie. Na koniec pomaluj całość lakierem.

Idealnym dopełnieniem całości będzie biały żyrandol. Potrzebne będą wiszący kwietnik, biała farba w sprayu, wstążka w kolorze ecru, nożyczki, 1-2 rolki papieru woskowego, dwa duże kawałki papieru pergaminowego, żelazko, deska do prasowania, gorący klej w pistolecie, wycinacz cyrklowy, mata po której można ciąć.
Po pierwsze spryskaj białą farbą kwietnik i odłóż go do wyschnięcia. Żeby nie marnować czasu zajmij się wycinaniem kółek. Połóż dwa kawałki papieru pergaminowego na desce do prasowania. Wytnij trzy kawałki papieru woskowego, mniej więcej takiej samej wielkości i włóż je między papier pergaminowy. Całość zaprasuj, dzięki czemu papier woskowy stanie się idealnie gładki. Z pomocą wycinacza cyrklowego wytnij z papieru woskowego kółka o średnicy 7 centymetrów. Potnij wstążkę i przymocuj jej kawałki do kwietnika. Możesz to zrobić za pomocą kleju lub po prostu przywiązać ( pojedynczo lub podwójnie ). Do założonych wstążek przyklejaj kółka. Zakładaj je na przemian raz z jednej raz z drugiej strony, aby lekko na siebie nachodziły. Gdy dojdziesz do samej góry pozostaje jedynie włożenie żarówki i powieszenie żyrandolu.
Sprawdzi się on także jako ozdoba do czerownego pomieszczenia.