Jak zrobić ładne dodatki do sypialni

Sypialnia jest wyjątkowym miejscem każdego domu. Służy głównie do spania i odpoczynku, a te jak wiadomo niezbędne do życia są każdemu. Dlatego to pomieszczenie musi nas do siebie przyciągać i sprawiać, abyśmy nie chcieli go opuszczać. Może tego dokonać przy pomocy dodatków, które niestety musimy wykonać własnymi rękami. Czynność ta może jednak stać się doskonałą formą odprężenia. Wcielcie proponowane przez nas pomysły w życie, a sami się o tym przekonacie. Proponujemy trzy dekoracje, które uczynią sypialnię miejscem przede wszystkim romantycznym.

Jedynka to abażur ze sznurka. Potrzebować będziesz włóczki, dużego balonu, niezmywalnego markera, wazeliny, kleju do tapet lub utwardzacza do materiału, starego pojemnika plastikowego, ręczników papierowych, podstawy lampy wiszącej bez abażuru.  W pojemniku umieść rozplątaną włóczkę i utwardzacz, dokładnie mieszając je ze sobą. Balon nadmuchaj do odpowiadającego ci kształtu, zawiąż i posmaruj cienką warstwą wazeliny. Przyłóż do niego podstawę lampy i obrysuj jej kształt pomniejszony o 1-2 cm. Zawieś balon i zacznij obwiązywać go wysmarowaną włóczką ( nie plącz jej po zaznaczonym wcześniej kole ). Końce sznurka schowaj zaplątując je pomiędzy innymi sznurkami. Pozostaw całość na 24 godziny do wyschnięcia. Przebij balon i wyjmij go ze środka. Gotowy abażur zamontuj do podstawy lampy, zakręć żarówkę i powieś.

Dwójką są koronkowe świeczniki. Do ich stworzenia konieczne będzie szklany świecznik z podgrzewaczem, koronka, krochmal, pędzelek oraz balon. Wytnij z niej prostokąt o określonej przez siebie wielkości. Jeden z boków przytnij tworząc górną część świecznika. Dolną krawędź przeszyj luźnym ściegiem, pociągnij obydwa końce nitki i ściągnij materiał tworząc koło. Obydwa końce nitki zwiąż ze sobą, a obydwie krótsze krawędzie zszyj. Do środka włóż balon, który uformuje ozdobę. Połóż całość na papierowym kubku, układając koronkę w taki sposób, aby jej spód był płaski. Przy pomocy pędzelka namocz ją gęstym krochmalem i poczekaj aż zaschnie. Wtedy to przebij i wyciągnij balon, a świecznik będzie gotowy.

Trójka może jest nieco mniej romantyczna. Chodzi bowiem o ramkę tworzoną z kolorowych gazet. Jeśli jednak umieścimy w niej odpowiednie zdjęcie może zostać uratowana. Rzeczy, których potrzebujesz to szeroka ramka, stare kolorowe magazyny, nożyczki oraz klej. Wyrwij kartki z gazety i potnij je na paski mniej więcej równe grubości ramki. Następnie potnij je na mniejsze kawałki, aby można było zwinąć z nich rulon przy pomocy kleju. Stwórz ich tyle ile zdołasz. Gotowe ruloniki przyklejaj sukcesywnie do ramki, aż do momentu gdy braknie miejsca, a który będzie oznaczał gotową dekorację.

Nie możemy także zapominać o miejscu śnienia naszych dzieci. Zadbajmy o to, aby dekoracja dziecięcego pokoju była równie dopracowana jak naszego.