Jesienne dekoracje sezonowe, wystrój na Halloween

Dekoracja pokoju może być zmienna w zależności od pory roku. Zupełnie inne rzeczy mogą królować kiedy za oknem lato, a odmienne gdy panuje jesień. Wykorzystywać oczywiście możemy dostępne sezonowo materiały, takie jak choćby szyszki. Jak z tego niepozornego budulca wyczarować dekoracyjną kulę? Przygotuj styropianową kulę, jednakowej wielkości niewielki szyszki, czarny worek na śmieci, gumkę recepturkę, klej w pistolecie, białą farbę w sprayu. Styropianową kulę włóż do worka na śmieci, dokładnie ją nim owiń i zawiąż na końcu gumką recpeturką ( zbędny worek obetnij ). Czas przystąpić do tworzenia kuli czy umieszczania poszczególnych szyszek na kuli, najlepiej bardzo ciasno. Gdy klej wyschnie spryskaj całość białą farbą. Staraj się uzyskać efekt szyszek oprószonych śniegiem. Dekoracja ta sprawdzi się doskonale jako wystrój salonu czy jadalni.

Gdy nadchodzi schyłek jesieni zaczynają królować upiorne ozdoby halloweenowe. Jak wtedy ozdobić swój dom? Z pewnością zabraknąć nie może dwóch rzeczy : dyni i pajęczyn.
Aby stworzyć małe dzieło sztuki z dyni przygotuj dynię, podgrzewacze, świeczki, długopis kulkowy i żelowy, nożyk do owoców, nożyk do pomidorów, olej, gazetę, ołówek, duży nóż kuchenny ( zamiennie z nożami – zestaw do drążenia dyni ). Na czubku dyni narysuj na tyle duże koło, żeby można było wsadzić w nie rękę. Po narysowanej linii ostrym nożem kuchennym natnij głęboko w głąb dyni. Wyjmij odcięte koło za łodygę. Oczyść je z nasion i miąższu, ponieważ posłuży później do zamknięcia dyni. Dużą łyżką wybieraj miąższ ze środka owocu. Następnie narysuj wzór oczu, nosa, ust i przy pomocy małego nożyka przetnij je na wylot. Ostatnim krokiem jest włożenie do dyni podgrzewaczy.

Oczywiście nie musisz ograniczać się do jednej dyni. Możesz puścić wodze wyobraźni i stworzyć prawdziwy przegląd upiornych owoców. Będąc w tym temacie nie można pominąć wspomnianych już pajęczyn. To właśnie one najlepiej tworzą mroczny klimat rodem z horrorów. Nie czekajmy jednak na działanie przyjaciela pająka. Weźmy sprawy w swoje ręce i stworzymy własną pajęczynę-żyrandol. Potrzebować będziemy stary parasol, gotową pajęczynę na halloween ( lub jeśli mamy na tyle talentu możemy zrobić ją ze sznurka ), lampiony, podgrzewacze LED oraz plastikowe pająki. Na początek zdejmij materiał pokrywający parasol. Postaw go rączką do góry i powlecz pajęczyną. W nią z kolei powplataj sztuczne pająki. Do rączki parasola przywiąż grubą linę. Drugi jej koniec przymocuj do sufitu. Na drutach parasola powieś lampiony z umieszczony w środku podgrzewaczami i upiorna dekoracja gotowa.

Może dość tej mrocznej i nieco przerażającej aury? Aby zaburzyć jej obraz w naszej głowie proponujemy powrót do natury i jeszcze jedną propozycję jesiennych dekoracji. Zapomnieliśmy bowiem o rzeczy najbardziej oczywistej, mianowicie liściach. Wystarczy wyjść na spacer, uzbierać bukiet jesiennych różnokolorowych liści i wsadzić je do flakona. Piękna i przede wszystkim całkowicie naturalna dekoracja gotowa.