Kolorowe dekoracje do pokoiku norowodka i niemowlaka

Wystrój pokoju dla niemowlaka spędza sen z powiek niejednej przyszłej mamie. Właśnie z myślą o nich przedstawiamy trzy propozycje jego udekorowania. Wszystkie możesz wykonać samodzielnie wykorzystując czas oczekiwania na narodziny. Kolory ścian oraz mebli pozostawiamy w gestii tatusiów.
Jako pierwsze prezentujemy coś jedynie dla bobasa mianowicie kolorową karuzelę do zawieszenia nad łóżeczkiem. Potrzebować będziesz wiklinowy wianek, ok. 4 m taśmy w dowolnym kolorze, kilka par malutkich dziecięcych skarpetek, perełki do przyszycia, watę, nożyczki, igłę z nitką. Na początek wypełnij skarpetki, w miejscu stópek, watą. Przy pomocy igły i nitki zrób dziubki rybek – odciągnij troszkę nosek skarpety i obwiąż kilka razy nitką. W podobny sposób zrób ogonki. Wstążkę potnij na tyle kawałków ile zamierzasz powiesić rybek. Jeden koniec wstążki przyszyj do ozdoby, drugi natomiast nawiąż na wianku. Gdy wszystkie rybki będą gotowe do wianka pozostaje jedynie przywiązanie wstążki, na której zawiśnie karuzela.

Aby każdy od razu wiedział do czyjego pokoju wchodzi na ścianie możemy zawiesić literki tworzące imię naszej pociechy. Aby je wykonać przygotuj kawałki polaru w różnych kolorach ( lub innej tkaniny ), wstążeczkę, watę, nożyczki, igłę i nici. Po pierwsze tkaninę złóż na pół i zepnij szpilkami. Ołówkiem naszkicuj literkę starając się, żeby cała była takiej samej grubości. Trzeba oczywiście wziąć poprawkę na szew. Ostrymi nożyczkami wytnij literkę i wyrównaj jej brzegi. Następnie złóż literki lewą stroną do środka. Zszyj je wzdłuż brzegu nitką w kolorze tkaniny, zostawiając otwór, który pozwoli przewlec każdą z nich na drugą stronę. Gotową ozdobę wypełnij watą i zaszyj otwór. Ostatnim krokiem jest zawieszenie wstążeczki, na której powiesimy napis.

Czas na coś dla mam. Aby dać odpocząć ich zmęczonym stopom przedstawiamy krok po kroku wykonanie miękkiego dywanu ze starych t-shirtów. Potrzebować będziesz siatkę do robienia dywanów ( może też być mata antypoślizgowa pod dywan ), stare t-shirty ( najlepiej białe ), nożyczki, taśmę do wykończenia, taśmę maskującą oraz farbę do materiału w dowolnym kolorze, szydełko. Pierwszą czynnością będzie pocięcie t-shirtów na paski. Najwygodniej wyprasować je wcześniej dzięki czemu będą się łatwiej układać. Pocięte paski podziel na odcinki o długości 10 cm. Następnie musisz zafarbować je na wybrany kolor i dokładnie wysuszyć. Czas na oklejenie krawędzi maty taśmą maskującą, dzięki czemu nie rozerwą się podczas pracy. I tutaj zaczyna się prawdziwe robienie dywanu. Przeciągnij szydełko przez otwór w macie i zaczep je w połowie paska. Przeciągnij kawałek paska przez otwór w dół a następnie w bok przez jedno oczko. Przez powstałą pętelkę przełóż szydełko. Przeciągnij przez pętelkę końcówki paska. To samo powtarzaj na wszystkich oczkach maty. Im gęściej, tym grubszy i bardziej miękki będzie dywan.

Dekorowanie pokoju niemowlaka będzie doskonałą rozgrzewką przed późniejszym ozdabianiem pokoju dla dziewczynki lub chłopca.