Oryginalne ozdoby na ścianę do młodzieżowej sypialni

Ściana sama w sobie jest mało interesująca. Dlatego wymaga odpowiedniej dekoracji, która nada jej nietuzinkowego wyglądu. Wybór wystroju uzależniony jest od wielu czynników. Jednym z nich jest wiek. Co więc można umieścić na ścianie w pokoju nastolatka?

Pierwsza propozycja to napis 3D. Do jego stworzenia potrzebować będziesz styropian, żyletkę lub nożyk biurowy, farby plakatowe, dwie szpilki do tablicy korkowej, wstążkę lub bardzo mocny klej, ołówek. Na początek wybierz napis jaki chcesz zawiesić na ścianie. Przy pomocy ołówka napisz go na styropianie. Możesz także wydrukować szablon stworzony w programie graficznym. Żyletką bądź nożykiem dokładnie odetnij kontury w taki sposób, aby stworzyć jeden napis, a nie pojedyncze litery. Następnie wymaluj całość farbkami ( przynajmniej dwoma warstwami, tak aby nie było białych miejsc i widocznego styropianu ). Czas na zawieszenie gotowego napisu na ścianie. Masz dwie możliwości. Pierwsza to przyszpilenie do jego końca wstążeczki. Druga natomiast polega na przyklejeniu napisu do ściany przy pomocy kleju.

Opcja numer dwa to ekologiczna ozdoba stworzona z czegoś czego większość pewnie nie podejrzewałaby, mianowicie rolek z papieru toaletowego. Oprócz nich przygotuj farbę w sprayu, podkład, klej szybkoschnący, malutki gwoździk i młotek. Rolki zegnij wzdłuż. Każdą potnij na małe paski o równej szerokości. Aby ozdoba ładnie się prezentowała roli muszą mieć taką samą długość. Sklej dokładnie ze sobą czubkami po cztery elementy tworząc coś w rodzaju kwiatków o czterech płatkach. Kiedy klej całkowicie wyschnie sklejaj ze sobą kwiatki, tak aby utworzyły piękną mozaikę według twojej inwencji twórczej. Kiedy następna warstwa kleju wyschnie czas na malowanie. Na początek nałóż podkład, potem spryskaj dokładnie farbą całą ozdobę. Gdy wyschnie powieś na ścianie na wbitym wcześniej gwoździku.

Propozycja numer trzy także jest ekologiczna. Każdy nastolatek ( a w szczególności dziewczyy ) posiada niezliczoną ilość kolorowych gazet. Kiedy staną się niepotrzebne nie trzeba wyrzucać ich do kosza. Mogą bowiem posłużyć jako budulec nietuzinkowej ozdoby. Potrzebować będziesz minimum 100 stron starych magazynów, kostkę introligatorską oraz taśmę klejącą. Zacznij od zagięcia każdej strony w dół, tak aby krawędź była równa z grzbietem gazety. Następnie w ten sam sposób co góra zagnij dół. Całość wyglądem przypominać powinna diament. Ostatnim krokiem jest sklejenie taśmą tylnych okładek. Teraz pozostaje jedynie zawieszenie ozdoby na ścianie.

Na koniec proponujemy ozdobę nie ściany, a okna. Chodzi mianowicie o zasłonkę z płyt CD. Może stać się ona alternatywą dla tych, którzy wolą stonowane ściany. Potrzebować będziesz oczywiście płyt CD, spinaczy biurowych oraz wiertarki. Na początek określ wielkość zasłony i ułóż płyty w wybrany wzór. Przy pomocy wiertarki zrób w nich tyle otworów, ile będzie połączeń z kolejnym elementem. Za pomocą spinaczy natomiast połącz wszystkie ze sobą. Na koniec przymocuj zasłonkę do karnisza.

Wszystkie te ozdoby sprawdzą się nie tylko do młodzieżowej sypialni, ale także jako dekoracje pokoju dla chłopca.