Fajne pomysły na wystrój pokoju chłopięcego

Mogłoby się wydawać, że wystrój pokoju dla chłopaka to bułka z masłem. Zadowolenie męskiego gustu może jednak nie przyjść tak łatwo. Z reguły dziecko ma zupełnie inną wersję pomieszczenia niż rodzice. Dlatego aby znaleźć kompromis proponujemy nietuzinkowe dekoracje, które powinny nie odstraszać ani jednej ani drugiej strony.
Jako pierwszy proponujemy stolik. Nie chodzi jednak o zwykły blat i cztery nogi. Bazą naszego bowiem będą kapsle z napojów. Oczywiście naklejane będą one na zwyczajny stolik. Dobrze prezentują się w tym przypadku okrągłe modele. Potrzebować będziesz oprócz niego i kapsli także taśmy malarskiej, mocnego kleju oraz żywicy epoksydowej. Na początek ułóż projekt stołu. Gdy jest gotowy przyklejał poszczególne elementy. Po zakończeniu tej czynności dokładnie oklej krawędzie stołu taśmą, która zabezpieczy je przed żywicą. Dodatkowo możesz przykleić na nią folię aluminiową, dzięki czemu uzyskasz podwójną ochronę. Kiedy wszystko jest gotowe przystąp do rozprowadzania żywicy. Jeśli na powierzchnię stołu wylejesz jej odpowiednią ilość powinna sama wyrównać swój poziom ( jedynie w drobne szczeliny między kapslami musisz ją dodatkowo wcisnąć ). Odczekaj 7-8 godzin aż żywica stężeje. Ostatnim krokiem jest oderwanie folii i taśmy zabezpieczającej.

Dobrym towarzystwem dla stolika będzie dekoracyjna półka z puszek. Aby ją stworzyć przygotuj różnej wielkości puszki, otwieracz do puszek, farbę w sprayu w wybranym kolorze, marker, wiertarkę z cienkim wiertłem, śrubki, podkładki. Wszystkie puszki otwórz z obu stron, dokładnie pozbądź się pozostałości po wieczkach i wygładź krawędzie. Gotowe puszki spryskaj farbą zarówno z zewnętrznej, jak i wewnętrznej strony, a następnie pozostaw do wyschnięcia. Wszystkie ułóż na podłodze i stwórz z nich ciekawą kombinację. Markerem zaznacz miejsca, w których wywiercisz dziurki ( najlepiej zrobić to na środku puszki ). Następnie weź wiertarkę i wywierć otwory. Złącz ze sobą dwie puszki śrubami. Koniecznie użyj podkładek, aby elementy nie stykały się bezpośrednio. Kontynuuj dodawanie kolejnych puszek w takiej kombinacji jaką zaplanowałeś. Zakończ pracę w momencie gdy będziesz zadowolony z otrzymanego efektu. Pamiętaj, że całość konstrukcji musi być stabilna.

Wystrój pokoju może się zmieniać także w zależności od pory roku. Inne dodatki możemy zastosować jako wystrój pokoju na jesień, a odmienne na wiosnę czy lato. Wtedy z pewnością w głowie naszego małego mężczyzny będzie królować piłka nożna. Dlatego można zastanowić się nad stworzeniem dekoracji przywodzących na myśl właśnie tę dyscyplinę sportu. Na przykład namiastką przedmeczowej szatni? Do tego wystarczy jedynie kawałek ławki i wieszak na strój, który z pewnością posiada każdy chłopiec. Zapewniam, że stanie ten kącik stanie się ulubioną częścią pokoju małego piłkarza. Można pójść krok dalej i na ścianie napisać imię i nazwisko przyszłej „gwiazdy“ boiska.